Cum inregistram Concedii fara plata pentru toata luna (integral)
« Inapoi
Cum inregistram Concedii fara plata pentru toata luna (integral)
09-08-2023
In cazul in care aveti un salariat cu CFP pentru una sau mai multe luni (integrale), veti proceda astfel:
1)-in lunile in care salariatul are CFP integral , veti introduce la ORE C.F.Plata=numarul de ore lucratoare din luna si la Zile suspendare=nr de zile lucratoare din luna. NU introduceti data de iesire pt angajat !
2)-in prima luna in care isi reia activitatea, veti introduce la DATA ANGAJARE=data de 1 ale lunii respective, pentru a informa 112 ca salariatul isi reia statutul de asigurat la sanatate.
|